Hradišťko – Nanečisto

Velmi příjemné závody  – jako předpremiéra MČR se konaly v Hradišťku , týden před oficiálním MČR v drezúře. Nový povrch opracoviště i drezúrního obdélníku určitě koníkům i jezdcům 100% vyhovoval. Nemuseli se soustředit, kam šlápnout, ale jak nejlépe provést cvik. Míša P.  s Baronem si zde jela nanečisto připomenout úlohu st.L – DD.  Získala necelých 59%, ale myslím, že umí Barona předvést mnohem lépe – a tím myslím, uvolněněji. Nejde jen o prosté cviky, ale hlavně o pohodu a uvolněnost koně. A to Baron má.Baron TrenkBohužel malá nejistota v jednom ze cviků způsobily malé ztuhnutí Míši a na Baronovi to bylo okamžitě vidět. I přes to získali krásných 59%. po 4 týdnech to byly první závody a Baron se připravuje s Míšou na další týden, kdy se spolu zúčastní oba prvního MČR v drezúře. Ve svých 12-ti letech bude určitě Míša letošní nemladší účastnicí.

V další soutěži naší stáj reprezentovala v úloze st.S M.Pavlisová s Baileys 20. Po nevydařené krokové diagonále – kdy celou diagonálu Baileys kopal zadní nohou do břicha po nějaké protivné vose, se umístili na velmi pěkném 6.místě. Přesto, že na opracovišti se Baileys bál tribuny, na obdélníku pracoval velmi pěkně.

Sára 33

Druhý den si přijela po 5-ti týdnech odpočinku připomenout závodní prostředí Sára 33, mladá 5-ti letá klisna.

Startovala v úloze st.Z – DU. Na opracovišti pracovala velmi soustředěně, ale již vstup na kolbiště probíhal poněkud dramaticky. Nechtěla opustit opracoviště, poté se bála obejít i samotný obdélník. Ani samotný vjezd na střed.čáru nebyl nijak klidný a Sára svůj strach z rozhodcovských budek nepřekonala – a byla vyloučena – škoda.